Domy tymczasowe

Stwórz dom tymczasowy dla psa z Gryfińskiego Kojca!

Domy tymczasowe są potrzebne zwłaszcza zimą, kiedy wiele psów, dotychczas żyjących w mieszkaniu nie przeżywa minusowych temperatur! Nie wiedzą do czego służy buda, nie znajdują w niej schronienia przed zimnem!

Idea domów tymczasowych dla zwierząt nie jest niczym nowym ani odkrywczym. Polega na stworzeniu domowych warunków psom skrzywdzonym przez los, potrzebującym opieki i pomocy, do czasu znalezienia im odpowiedzialnego właściciela. Pobytu psa w domu tymczasowym nie trwa zbyt długo. To dni szczęścia, dni euforii po uwolnieniu ze schroniskowego koszmaru, dni oczekiwania na kochającego właściciela.


Wbrew mitom psy, które stają się bezdomne w zdecydowanej większości nie są psami z problemami wychowawczymi. To psy, które dotychczas żyły obok nas, ze swoimi rodzinami, właścicielami, w blokach, mieszkaniach. Nauczone czystości, potrafiące bez problemu zostawać po kilka godzin w samotności.
Czy naprawdę w Twoim domu nie znajdzie się miejsca dla takiego psa? Wolontariusze tworzący domy tymczasowe to w większości ludzie, który wychodzą na 8 godzin do pracy, na uczelnię. Nie koliduje to w opiece tymczasowej nad psem.

Sam(a) możesz zdecydować które psie nieszczęście chcesz uratować
. W Gryfińskim Kojcu zawsze czekają psy, które chętnie wskoczą na ciepłą kanapę. Ze swojej strony zapewniamy pomoc w utrzymaniu psa i szukaniu dla niego nowego domu. 

Domy tymczasowe do dobra forma sprawdzenia, czy jesteśmy gotowi przyjąć pod swój dach psiego przyjaciela. Jeśli okaże się, że nie - na koncie tak czy inaczej zostanie jeden dobry uczynek i uratowane psie istnienie. :)

Psy potrzebujące domów tymczasowych można zobaczyć na naszym blogu.