Wolontariat

Zapraszamy wszystkich mieszkańców Gryfina i okolic do aktywnego włączenia się w pomoc zwierzętom! 


W jaki sposób mogę pomóc?

1. Spacery z psami z Gryfińskiego Kojca
Nasze psy niecierpliwie oczekują na wolontariuszy, którzy zabiorą je z kojca na spacer. Tylko wtedy w ich oczach pojawia się błysk a w sercu nadzieja. Niestety w tej chwili wolontariusze to dwie regularnie przychodzące osoby. Trzeba być pełnoletnim aby zabierać psiaki na spacerki.

2. Zdjęcia 
 Żeby psiaki mogły znaleźć domki konieczne są ładne zdjęcia, dzięki temu mogą szybko znaleźć nowe domki. Zdjęcia robimy zawsze właśnie podczas spacerków, w jakimś ładnym otoczeniu, na trawce wtedy nasz pieski się pięknie prezentują. Potrzebujemy osób, które będą mogły robić zdjęcia nowo przybyłym pieskom i potem można już je ogłaszać.

3. Ogłaszanie zwierząt
Żeby zwierzęta znalazły dom konieczne jest popularyzowanie ich ofert adopcyjnych. Bez tego nie mają szans na awans z kojca na kanapę. Szukamy osób, które pomogą wstawiać ogłoszenia na portale ogłoszeniowe w Internecie a także rozwieszać je w w tradycyjnej formie - np. na słupach ogłoszeniowych, w miejscu pracy. 
Jeśli chciałbyś wywiesić ogłoszenie, napisz do nas a prześlemy Ci wersję do druku. Nie trzeba robić tego regularnie na masową skalę - każde ogłoszenie jest na wagę złota!


4. Domy tymczasowe
Najcenniejsza forma pomocy dla naszych podopiecznych. Zabranie psa do domu, stworzenie mu ciepłych warunków do momentu znalezienia nowego domu. Dzięki temu możemy dowiedzieć się więcej o charakterze psa, co ułatwia znalezienie nowego domu. 
Szczegóły dotyczące domów tymczasowych tutaj: KLIKNIJ

Osoby, które mają inne pomysły na pomoc zwierzętom i chciałyby wcielić je w życie, prosimy o kontakt: kojec.gryfino@gmail.com