Zasady ogólne:

1. Adopcja psa z Gryfińskiego Kojca jest bezpłatna.
2. Adoptować psa mogą osoby pełnoletnie.
3. Do adopcji wydawane są psy zaszczepione, odpchlone odrobaczone.
4. Suki przed adopcją są sterylizowane.
5. Po adopcji właściciel przejmuje nad psem pełną odpowiedzialność moralną i finansową. 

Dlaczego warto adoptować psa a nie kupować rasowego szczeniaka?

~ Adoptując zwierzę po przejściach, dajemy mu szansę na normalne życie. Nie zmienimy w ten sposób całego świata, ale cały świat zmieni się dla tego konkretnego zwierzaka. 

~ Psy bezdomne w zdecydowanej większości nie są zwierzętami z problemami wychowawczymi. Zazwyczaj ich bezdomność jest efektem problemów byłych właścicieli, którzy w obliczu różnych sytuacji życiowych bez skrupułów pozbywają się "problemu".

~ Dorosłe psy adoptowane z Kojca Gryfińskiego  lub schroniska najczęściej okazują się psami w pełni domowymi - znają zasady życia w domu, zachowują czystość, są ciche i grzeczne. To najczęściej zwierzęta, które przed porzuceniem żyły obok nas - w blokach, mieszkaniach. Dorosłe psy etap wychowania najczęściej mają już za sobą, mogą pochwalić się naprawdę dobrymi manierami.Są gotowe by natychmiast wpasować się do naszego życia.

~  Planując adopcję dorosłego zwierzaka możemy dopasować jego temperament do naszego trybu życia. O naszych podopiecznych wiemy naprawdę dużo, chętnie przekażemy Ci te informacje. 

~ Jeśli okaże się jednak, że pies sprawia jakieś problemy, na pewno nie zostawimy Cię bez pomocy. Oferujemy wsparcie psiego psychologa.